Vyřízení půjčky snadno a rychle
Vyřízení půjčky snadno a rychle

Rychlé půjčky pro mladé

Nabídky rychlých peněz jsou lákavé a časté. Nejvíce se nabízejí rychlé půjčky ve výši kolem 5000 Kč. V minulosti se o tyto půjčky zajímali nejvíce mladí lidé, ovšem obliba těchto rychlých půjček se rychle rozšířila. Často se jimi řeší nedostatek peněz před výplatou nebo se používají na platbu neočekávaných účtů. Někteří lidé tyto půjčky oceňují při výhodných nákupech nebo některých neočekávaných výdajích. Oblibu jim získává i snadná dostupnost a jednoduché vyřízení, které zvládne každý.

Půjčky rychlé, ovšem i drahé

U většiny těchto půjček nebudete platit úroky, ale poplatek. Tento poplatek je dost vysoký, vypovídá o něm výše RPSN. Rychlá půjčka může být dost drahá, někteří poskytovatelé požadují poplatek ve výši 20 % z půjčky i více. Víte však dopředu, kolik za půjčku zaplatíte, a podle toho se pak můžete rozhodnout. O rychlé půjčky žádají často i ti, kteří již mají záznam v registru dlužníků a jinde by půjčku nedostali. Rychlé půjčky jsou pro poskytovatele značným rizikem, proto jsou poplatky a RPSN tak vysoké.

Jak si sjednat rychlou půjčku

Sjednání rychlé půjčky většinou začíná vyplněním formuláře na internetu. Někdy je nutno poslat 1 Kč jako registrační poplatek pro ověření účtu, popřípadě absolvovat telefonní rozhovor s operátorem, kdy se upřesní všechny údaje. Pak proběhne velmi rychlé schvalování půjčky a obratem získáte informaci o tom, zda vaše půjčka byla schválena či ne. Pokud půjčka byla schválena, je otázkou několika minut či hodin, během kterých peníze dojdou na váš účet. Tak rychlá bude půjčka tehdy, má – li poskytovatel účet ve stejné bance jako vy. Poskytovatelé mají otevřené účty ve většině tuzemských bank.

Pozor na to, co podepisujete

Rychlé půjčky mají své podmínky, které se určitě vyplatí důkladně pročíst ještě před uzavřením smlouvy o půjčce. Někdy k půjčce patří řada poplatků, kterým nemusíte zcela přesně rozumět. Proto si nejasné pasáže nechte vysvětlit nebo si vyberte jiného poskytovatele, jehož podmínky vám budou zcela jasné. Pozor na zpoždění se splátkou. Vysoké jsou nejen úroky z prodlení, ale i poplatky za upomínky. Víte-li, že nebudete moci splatit, můžete si termín prodloužit.Rychlá půjčka - Vyřízení snadno a Online